KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 15407505
nr 1540 7505
Allan Österlind
(1855-1938), Sverige
Färgetsning, Flamenco. Signerad. Bildmått: 45x56 cm, yttermått inklusive ram: 81x92 cm
Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 maj 2023
kl 20:56:49
12/5 11:56:59
Allan Österlind
Läs mer om Allan Österlind